Берое победи Славия с 2:1 и се залепи за "белите"

Отборът на Берое (Стара Загора) се наложи над Славия с 2:1 в среща от 19-ия кръг на NEWS7 футболно първенство. Головете за победителите вкараха Георги Андонов (15') - през първата - и Венци Христов (63') - през втората част на двубоя, а резервата Павле Попара върна едно попадение за гостите в 83-ата минута.

С днешния успех Берое събра 22 т. и остана на 10-о място във временното класиране, но вече е само на точка от „белите", които делят 8-а позиция с тима на Пирин (Гоце Делчев).

Двата отбора излязоха пред около 4000 зрители под „Аязмото", които бяха зарадвани след четвърт час игра.

В 15-ата минута на срещата капитанът на домакините Дончо Атанасов стреля опасно от около 20 метра, а опитният страж на Славия - Георги Петков - успя само да избие топката, която попадна у Георги Андонов. Седмицата на Берое не сгреши и вкара в опразнената врата за 1:0.

До края на първата част Берое продължи да бъде по-активният отбор, но първо Тодор Христов не успя да удвои, останал сам срещу Петков в 29', след дълъг пас на Зафиров, а в последната минута на полувремето нов далечен удар на Елио Мартинс от около 24 метра беше избит с вещина от 37-годишния вратар на „белите".

В двете най-опасни ситуации за Славия до почивката беше замесен централният бранител Живко Желев, който първо стреля почти от центъра встрани от вратата на заралии, а в 44' минута прати топката над гредата с глава след изпълнение на корнер.

Второто полувреме на срещата започна с по-активна игра на домакините, която се увенча с втори гол за Берое. Негов автор стана Венцислав Христов, който получи топката от вратаря Караджов и с невероятен рейд напредна в половината на Славия, майсторски премина новия национал Радослав Димитров, финтира Герги Петков и вкара в опразнената врата за 2:0 в 63' на срещата.

След още 20 игрови минути „белите", които в този мач играха с резервния си, изцяло черен екип, успяха да върнат едно попадение чрез резервата Павле Попара, който замени в 58' неубедителния Тодор Янчев.

Силите на гостите не стигнаха за нещо повече от почетно попадение и в крайна сметка Берое спечели двубоя с 2:1.

С успеха си тимът от Стара Загора се утвърди в средата на таблицата, като вече е само на точка от днешния си съперник и състава на Пирин (Гоце Делчев). Берое има 22 точки след 19 изиграни кръга, а „белите" и неврокопчани делят 8/9-о място с по 23 пункта.

В следващия кръг заралии ще гостуват на Левски на стадион „Георги Аспарухов", докато Славия приема Пирин (ГД) в пряк спор за осмата позиция.