Берое победи Любимец в приятелски мач

снимка: beroe1916.com

Берое победи в контролна среща втородивизионния Любимец с 3:0. Двубоят се игра пред около 300 зрители на терена с изкуствена трева на градския стадион.

Цял мач за старозагорци игра дефанзивният полузащитник Игор Чоман, който е от Бенин, но има френски паспорт. Чоман е на 26 години.

Той ще остане на проби в следващите дни. Берое изцяло превъзхождаше противника си и през първото полувреме пропуски направиха Христов и Атанасов.

През втората част натискът на домакините продължи, въпреки промените в състава им, и в 53-ата минута Венцислав Христов откри резултата с удар от 20 метра.

В 67-ата минута влезлият след почивката Симеон Мечев удвои резултата с далечен удар. Крайният резултат малко преди края фиксира Дончо Атанасов с диагонален удар от 12 метра.

След контролата стана ясно, че литовският вратар Ернестс Шеткус, няма да играе в Стара Загора. Според клуба стражът има прекалено високи финансови изисквания.

Халфът Антонио Ливраменто от 10 дни е контузен и не тренира с тима. Вероятно Берое ще се раздели с него. За това намекна старши треньорът на отбора Петър Хубчев.