Берое нокаутира шампионите от Лудогорец

снимка: Пресслужба Берое

Отборът на Берое постигна ценен домакински успех над шампиона Лудогорец с 2:0. Играчите на Петър Хубчев изиграха брилянтно двубоя и благодарение на контраатаките си добавиха три точки към актива си.

Лудогорец остава лидер в първенството с 55, а Берое вече има актив от 44.

Треньорът на "зелените" Петър Хубчев е избрал да започне със схема 4-2-3-1. На варатата бе Илко Пиргов, а пред него Атанас Зехиров, капитанът Иво Иванов, Георги Динков, Веселин Пенев, Игор Джоман, Георги Костадинов, Савио Нсереко, Елиаш, Салим Керкар, Георги Андонов.

Георги Дерменджиев изведе на стадиона в Стара Загора Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Александър Александров, Брайън Ангуло, Светослав Дяков, Абел Анисе, Вандерсон, Михаил Александров, Върджил Мисиджан, Роман Безяк, като ги бе подредил в схема 4-2-3-1.

Първото по-добро положение бе за тима на Лудогорец, когато Брайън Ангуло центрира в 4-тата минута добре към Георги Терзиев, но бранителят не можа да стигне до топката.

Четири минути по-късно дойде и първото положение за домакините. Георги Андонов центрира от дясно, но защитата на Лудогорец затвори Салим Керкар и той не можа да отправи точен изстрел.

В 16-тата минута "орлите" организираха страхотна атака по десния фланг. Михаил Александров бе изведен по крилото, напредна и подаде към свободния Вандерсон, който моментално стреля от границата на наказателното поле, но Илко Пиргов внимаваше и спаси коварния изстрел.

Последваха нови силни минути за гостите, но капитанът на старозагорци Иво Иванов бе истински стълб в защитата на тима и безпроблемно спираше всяка атака на противника, като за броени минути се превърна на няколко пъти в герой.

Постепенно играта доста загрубя, като за това бе виновен главният съдия Георги Табаков, който позволи няколко по-груби влизания, без да дава картони. За две минути между 25-та и 27-ма се наложи на няколко пъти да влизат лекарските екипи на двата тима. Все пак в 28-та минута бе показан първият жълт картон, като той бе на името на Михаил Александров от Лудогорец, който спря непозволено Елиаш.

Защитата на домакините допусна първа груба грешка в 34-тата минута, когато Ангуло проби от ляво и центрира към оставения непокрит Роман Безяк, който с акробатична предна ножица отправи кълбото по диагонала, но за негово нещастие изстрелът му бе неточен.

В 38-та минута групова грешка в защитата на гостите доведе до гол във вратата им. Центриране от корнер към Георги Костадинов, който свали към Елиаш. Той опита да стреля, топката рикошира в защитник в черно, но попадна в капитана Иво Иванов, който с нова важна проява, но този път в атака, изведе тима си напред в резултата. Минута преди края на първите 45 минути домакините като по чудо не удвоиха аванса си, след като Игор Джоман и Георги Костадинов изпуснаха две много изгодни положения.

Второто полувреме започна с равностойна игра, като първото по-добро положение бе за гостите, които получиха право да изпълнят пряксвободен удар в 52-рата минута. Салим Керкар бе на място и изчисти в корнер, след който не последва нищо интересно пред вратата на Илко Пиргов.

30 минути преди края на срещата Атанас Захиров проби добре от дясно, след което елиминира Ангуло, напредна в наказателното поле и за капак промуши топката между краката на Владислав Стоянов - 2:0.

Играчите на Георги Дерменджиев опитаха да наложат преса, Върджил Мисиджан имаше шанс да намали резултата, а "зелените" стигнаха и до корнер, но без успех.

До края на срещата натискът на гостите продължи, но отново без да се стигне до чиста голова атака и по този начин момчетата на Петър Хубчев се поздравиха с важния успех над шампиона на България с 2:0.