Берое не успя да победи Черно море и остави Литекс на върха

снимка: БГНЕС

ОТборите на Берое и Черно море завършиха при резултат 1:1 в последната среща от 5-я кръг на родната А група, игран тази вечер на градския стадион в Стара Загора.

Едва в 20-тата минута на срещата бе организирана първата по-опасна атака. "Заралии" тръгнаха в предни позиции, като Стивън Петков намери добре Георги Божилов, но последния стреля в аут. 12 минути по-късно Жуниор Мапуко реализира, но голът бе отменен заради засада на Петков, но при повторението се видя, че такава няма.

3 минути преди почивката по-силната игра на Берое даде резултат и те откриха резултата. Домакините получиха право да изпълнят пряксвободен удар, като след заучено положение Зехиров стреля мощно и Георги Китанов нямаше как да реагира - 1:0.

Втората част започна по-силно за гостите и след няколко неуспешни опита, те все пак успяха да изравнят. Благой Макенджиев сбърка фатално като не успя да улови топката, а Андреас Васев бе на правилното място, открадна я и я подаде към Петков, който на празна врата нямаше проблем да изравни - 1:1.

До края на срещата Курьор изпусна нелошо положение за "моряците", но този път Макенджиев показа класа и не позволи топката да влезе във вратата му втори път.