Берое не срещна трудности срещу Калиакра

снимка: beroe.eu/

Берое постигна безпроблемна победа с 3:1 над закъсалия тим на Калиакра в 20-тия кръг на Виктория футболно първенство.

Домакините започнаха мача вихрено и след половин час игра вече водеха с 2:0, а и двете попадения отбеляза Давид Каядо. Това успокои старозагорци, които намалиха оборотите и позволиха на Калиакра да погледне към вратата на Ивайло Иванов.

Каварненци успяха да намлят резултата чрез Кичуков 5 минути преди края на срещата, но в продължението Писаров оформи крайното 3:1

Поражението още повече влоши положението на гостите, които след пет пролетни кръга нямат спечелена точка и се намират на предпоследното 15-то място със скромния актив от 7 пункта.

Берое пък вече има 20 точки и се намира на 10-та позиция, след две победи, две равенства и само една загуба, от лидера в А група Лудогорец, през пролетта.

Наставникът на домакините Илиян Илиев не можеше да разчита на дълготрайно контузените Овона и Дзаферович, както и на накзаните Ливераменто, Ричард Еромоигбе и Везалов. В редиците на Калиакра отсъстваше Георги Филипов, който лекува травма

В началото на срещата Берое бе отборът, който владееше повече топката, докато футболистите на Калиакра бяха прибрани в своята половина и резултатът не закъсня. В 13-тата минута Елиаш да Силва изведе Давид Каядо, който елегантно прехвърли Цветан Димитров и изведе гостите напред.

В 21-та минута Емил Ангелов засече ниско центриране на Тодор Христов отляво, но от непосредствена близост уцели напречната греда.

В 23-тата минута заралии пропуснаха още едно отлично положение. Тодор Христов получи хубаво подаване, измъкна се сам срещу вратаря отляво, но си поведе дълго топката и Димитров я улови.

В 30-тата минута резултатът стана 2:0 в полза на Берое. Давид Каядо стреля от близо 30 метра, топката рикушира в защитник на гостите и стана неспасяема за бившият страж на Левски.

След второто попадение във вратата на Калиакра футболистите на Илиян Илиев видимо свалиха оборотите и полувремето завърши без повече попадения.

Втората част започна с опасност пред Ивайло Иванов. Герасим Заков проби по левия фланг, стигна до аутлинията и центрира остро по земя, но стражът Ивайло Иванов улови.

През второто полувреме зачестиха нарушенията и играта се накъса, а положенията пред двете врати намаляха.

В 66-тата минута Тодор Христов центрира от пряк свободен удар, Цветан Димитров се размина с топката, но Павел Ковачев успя да изчисти в корнер.

В 79-тата минута Герасим Заков бе изведен сам срещу Ивайло Иванов, нападателят стреля, вратарят отрази удара, а Здравко Илиев изчисти кълбото от голлинията пред погледа на Джунейт Яшар. Това беше и най-чистото положение пред каварненци в мача до този момент.

В 84-тата минута гостите обаче успяха да стигнат до попадение и да върнат интригата в срещата. С далечен шут от пряк свободен удар Георги Кичуков изненада Иванов и след като топката се удари в бранител на Берое влезе във вратата.

Още в следващата атака Беоре можеше да намалят резултата, но ударът на Георги Андонов премина над вратата.

В даденото от съдията продължение Александър Събев можеше да изравни след хубав удар с воле от няколко метра, но не уцели целта.

Вместо това обаче домакините стигнаха до трето попадение. Писаров получи пас на чиста позиция във вратарското поле след пробив отляво и необезпокояван прати топката зад Цветан Димитров.

Попадението предизвика бурните протести на футболистите на Калиакра, които претендираха за засада. Такава обаче не бе отсъдена и Калиакра записа пета поредна загуба след подновяването на шампионата.

Така Берое затвърди приличното си представяне след зимната паиза и се намира на 10-та позиция с актив от 20 точки, на седем от зоната на изпадащите.

Калиакра пък загуби пореден двубой с пряк конкурент за място в елита и все по-уверено гледа към Б група.