Берое не допусна изненади срещу Пирин

В мач от 32-рия кръг на А-футболна група - втора седмица, отборът на Берое /Стара Загора/ победи Пирин /Гоце Делчев с 2:1 пред около 600 зрители.

След равностойни начални десетина минути домакините постепенно овладяха инициативата и започнаха атаки към вратата на Абди Абдиков, който обаче на няколко пъти имаше добри прояви и запази вратата си.

В 30-та минута обаче полузащитникът Самир Аяс бе изведен сам в наказателното поле на гостите, преодоля технично Абди Абдков и с удар в близкия ъгъл откри резултата - 1:0 за Берое.

Само три минути по-късно Георги Андонов стреля отлично от фаул от около 25 метра и топката летеше под напречната греда, но с отлична проява Абди Абдиков изби топката в ъглов удар.

Домакините доминираха и през втората част и в 51-та минута след изпълнение на ъглов удар Георги Костадинов бе най-съобразителен и с глава увеличи на 2:0 за Берое.

В 69-та минута Костадин Башов стреля от свободен удар, но топката премина високо над напречната греда на вратаря на домакините Иван Караджов.

В продължението след края на мача Костадин Башов с отлична проява намали на 1:2, след като прехвърли с техничен удар вратаря на домакините Иван Караджов.