Берое надви Созопол в интересна контрола

снимка: beroe.bg

Берое победи втородивизионния Созопол с 4:2 в приятелска среща, играна на стадиона в Царево.

Главният арбитър отсъди цели четири наказателни удара в двубоя, като всички от тях бяха реализирани в попадения. За „беройци“ точни бяха Станислав Костов, Димо Бакалов, Аласан Н’Диайе и Жуниор Мапуку. Срещата бе предвидена да се играе в Созопол, но поради проливните дъждове през деня мястото ѝ на провеждане бе променено в Царево.

Мачът бе дебютен за 16-годишният вратар Веселин Добрев за мъжкия състав. Веселин Добрев е вратар на Берое U17, които са на второ място в Елитната група до 17 години. Добрев бе привлечен в Берое от Калиакра това лято.

В 3-ата минута Крис Гади бе намерен добре по десния фланг, където финтира бранител на Созопол и центрира в наказателното поле, но Мартин Теменлиев улови.

Две минути по-късно Реджеб Хамил получи дълъг пас зад отбраната на Берое, но Веселин Добрев бе скъсил предварително дистанцията и улови преди играчът на домакините да отправи удар.

Секунди след това след страхотна двойна комбинация между Станислав Костов и Димо Бакалов топката попадна в първия, който стреля от близка дистанция, но Мартин Теменлиев изби с крак.

В 12-ата минута Самир Аясс намери със страхотен дълъг пас Салим Керкар, който се надлъга с Реджеб Хамил, но при опита си да центрира кълбото бе избито от играча с номер 15 на домакините.

В ответната атака силен изстрел на Станимир Митев от далечна дистанция бе стопиран от Веселин Добрев.

Минута по-късно хубав удар на Димо Бакалов от ъгъла на големия пеналт срещна тялото на Мартин Теменлиев, а в последствие топката бе уловена от стража.

В 16-ата минута хлъзгавият терен изигра лоша шега на Крис Гади, който изгуби топката пред наказателното поле. От грешката се възползва Станимир Митев, който стреля от дъгата на пеналта, но Веселин Добрев бе заел добра позиция и улови.

Две минути след това Мартин Теменлиев фаулира Димо Бакалов в наказателното поле преди играчът на „Берое“ да отправи удар и главният арбитър посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Станислав Костов, който закова топката в долния десен ъгъл на Теменлиев, оставяйки го безпомощен – 0:1.

В 20-ата минута Венцислав Гюзелев изпълни пряк свободен удар на 23 метра от вратата на Веселин Добрев, който улови необезпокояван.

Четири минути по-късно прекалено неточно изпълнение на пряк свободен удар на Мустафа Мустафа премина високо и много встрани от вратата на Добрев.

В 29-ата минута Крис Гади центрира отдясно в наказателното поле, но там бранител в син спортен екип изчисти в ъглов удар. При последвалото центриране Мустафа Мустафа предотврати удар към целта.

Четири минути след това Мустафа Мустафа стреля от пряк свободен удар, заложен на 20 метра фронтално от целта, но кълбото премина встрани от вратата, пазена от Веселин Добрев.

В 35-ата минута Станислав Костов бе фаулиран от Пламен Колев и реферът отсъди втора дузпа в полза на „Берое“. Зад топката застана Димо Бакалов, който се разписа технично от 11-те метра за 0:2.

Пет минути по-късно добър пробив на Реджеб Хамил по десния фланг завърши с центриране към Мустафа Мустафа, който засече с глава отблизо, но Веселин Добрев прояви страхотен рефлекс и изби.

В 47-ата минута Станимир Митев изведе зад защитата Иван Янчев, но Веселин Добрев излезе предвидливо и улови.

В ответната атака Самир Аясс напредна сам, финтира двама бранители на домакините и стреля от дъгата на пеналта, но бе неточен.

Последва лек превез на символичните домакини от Созопол, които успяха да стиганат до дузпа в 55-ата минута, когато Станимир Митев бе фаулиран от Аласан Н’Диайе. Зад топката застана потърпевшият Митев, който успя да върна едно попадение с добър удар в центъра на вратата.

В 59-ата минута главният рефер отсъди четвърта дузпа в двубоя. Крис Гади направи опит да се откъсне от Иван Янчев, който бе принуден да фаулира французина и арбитърът посочи точката за дузпа. Аласан Н’Диайе се нагърби с изпълнението и покачи на 1:3 с хубав удар в долния ляв ъгъл на вратата.

Пет минути след това Капитанов нанесе силен изстрел от дъгата на големия пеналт, но топката срещна напречната греда.

В 66-ата минута Ангел Делчев засече центрирана от корнер в наказателното поле топка и върна едно попадение от непосредствена близост – 2:3.

Три минути по-късно Теодор Стефанов изпълни пряк свободен удар на 20 метра фронтално от вратата, но кълбото срещна стената от играчи.

В 71-ата минута добра комбинация по левия фланг между Капитанов и Теодор Стефанов завърши с остро центриране на първия, но Михаел Ковачевич изчисти в корнер.

Шест минути след това Георги Костадинов бе изведен хитро зад защитата на „Созопол“, но не успя да достигне кълбото, уловено от стража на домакините.

В 80-ата минута Аласан Н’Диайе подаде към Жуниор Мапуку, който напредна в наказателното поле, преодолявайки защитата на домакините, за да остане сам срещу вратаря и безпроблемно да се разпише за 2:4.

До края на приятелската среща липсваха по-интересни ситуации пред двете врати и резулатът остана 2:4.

Утре приключва 5-дневния лагер на „беройци“, които следващата събота приемат Марек в двубой от VIII кръг на А група. Срещата е с начален час 19.