Берое надви Локомотив с дузпа

Берое победи Локомотив /София/ с минималното 1:0 с гол от дузпа в мач от 36-тия кръг на А-футболна група - втора седмица.

Двата отбора започнаха предпазливо, с два бързи жълти картона - на Иво Иванов от старозагорци и на Александър Бранеков от столичани.

А в 20-та минута бе и първото голово положение и то бе за домакините: Николай Чипев подаде към Самир Аяс, който направи двойно подаване с Елиаш, а след това стреля, но топката премина край десния стълб на вратата на Божидар Митрев.

В 42-та минута влезлият като резерва Салим Керкар изпълни много добре фаул от около 25 метра, но в крайна сметка вратата на Божидар Митрев остана суха.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме и в 58-та минута поведоха в резултата: Елиаш да Силва бе спрян непозволено в наказателното поле от Александър Бранеков и главният съдия Николай Йорданов без колебания отсъди дузпа.

Николай Йорданов обаче явно спести втори жълт картон на Александър Бранеков, тъй като това означаваше и червен картон, съобщава БТА.

От бялата точка капитанът на старозагорци Георги Андонов изпрати топката неспасяемо под напречната греда в мрежата на Божидар Митрев - 1:0 за Берое.

В 64-та минута Иво Иванов получи втори жълт картон за бурен протест и старозагорци останаха с десет души на терена. Въпреки това старозагорци запазиха минималния си аванс и победиха с 1:0 столичния Локомотив.