Берое на Феро завърши годината с домашно геле

снимка: БГНЕС

Берое и Локо (ГО) извъртяха бойко реми в последния кръг в последния си мач за полусезона. заралии и "железничарите" направиха 1:1 в Стара Загора.

Срещата под Аязмото бе доста интригуваща и изпълнена с неадекватни отсъждания на съдията. Поредното синче на бивш рефер Ангел Баялцалиев се отличи с доста спорни решения, които разгневиха сериозно и двата тима.

Това бе второ поредно равенство и за двата тима. В предния кръг тимът от Горна Оряховица открадна безценна точка от ЦСКА, а заралии направиха 1:1 с Пирин. Днешния резултат е поредното геле за заралии. Под ръководството на ферарио Спасов, който ги пое в движение те демонстрират непостоянна игра и продължават да ядосват верните си запалянковци.

Срещата започна с лек натиск на гостите. В 19-ата минута заралии създадоха първата опасност след като Охене засече отличен пас на Кирилов и стреля добре, но Банков се намеси авторитетно.

В 24-ата минута Божилов бе повален от Керчев в наказателното поле, след като игра с топката, но съдията Баялцалиев бе категоричен, че дузпа няма. Щабът на домакините никак не бе съгласен с решението му и дълго претендираше за нарушение. Последваха по-силни минути за Берое, но Николай Банков се намеси добре при всичките опасности пред вратата си.

През втората част, нервите взеха връх на терена. В 47-ата минута Мапуку подаде в наказателното поле към Охене, който падна, но съдията бе категоричен, че дузпа няма. В 55-ата минута, Симеон Мечев бе на отлична позиция и засече топката, но от около точката на дузпата стреля високо над вратата.

В 64-ата минута домакините поведоха. Давид Манга разстреля вратата на гостите след като засече подаване на Божилов и пред наказателното поле стреля за 1:0.

Три минути по-късно се стигна до поредната спорна ситуация. Божилов стреля в наказателното поле, Керчев падна и спря топката като от повторенията се видя, че прави това с ръка, но съдията отново не отсъди дузпа.

В 75-ата минута Локо (ГО) изравни. Влезлият малко по-рано Узунов вкара невероятен гол от над 20 метра, фронтално от вратата. Макенджиев не бе убедителен и допусна резултата да стане 1:1.

До края на мача, двата отбора не създадоха кой знае какви опасности пред вратите и изглежда заслужено си поделиха по една точка.

След този мач, Берое е 7-ми с 23 пункта. Локо (ГО) пък е 12-ти с 18 точки.