Берое мина през Черноморец

Берое нанесе домакинско поражение на Черноморец с 3:1 на стадион „Лазур“ в Бургас в битка между два от отборите в долната половина на таблицата. „Заралии“ попречиха на наставника на „акулите“ Димитър Димитров – Херо да запише победа номер 200 в българския елит, като осъществиха обрат от 0:1 до 3:1 през второто полувреме.

В 37-ата минута Годфред Бекое се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите след центриране от корнер и отблизо разстреля вратаря на Берое Йордан Караджов, за да изведе Черноморец напред – 1:0.

В добавеното време на първата част друго центриране от статично положение, този път за гостите, доведе до изравнително попадение на Георги Костадинов, който също бе най-съобразителен след разбъркване – 1:1.

Сравнително бързо след почивката – в 51-ата минута – Берое осъществи пълен обрат, благодарение на Атанас Зехиров, който в предишния кръг при успеха с 5:0 над Любимец отбеляза първото си попадение с екипа на „заралии“.

Елиаш да Силва оформи крайното 1:3 с точен изстрел в 93-ата минута, който окончателно елиминира интригата на стадион „Лазур“. За трети пореден път Черноморец допуска попадение в добавеното време на двубой, но за разлика от мачовете с ЦСКА и Локомотив (Пловдив), този път то нямаше решителна стойност за разпределението на точките.

Берое е в първата седмица на класирането по точки като гост и като домакин, но в общата таблица е 8-ми с 39 точки след 26 кръга от редовния сезон. „Заралии“ изостават с 4 пункта от Черно море и ще се борят с по-слабите отбори в плейофната фаза. Черноморец е 11-ти с 22 точки – на 9 от спасителното 10-то място, което е окупирано от Локомотив (София).