Берое категорично подчини Пирин и стигна 1/2 финала

Берое спечели убедително визитата си на Пирин в Гоце Делчев с 3:1 и не остави никакви съмнения, че заслужава повече да се класира на полуфинал в турнира за Купата на България.

„Заралии" имаха превъзходство през по-голямата част от мача и успяха още през първото полувреме да си подпечатат победата с два чисти гола.

Елио Мартинс, който донесе минималния успех на Берое в първия мач в Стара Загора, откри резултата на стадиона в Гоце Делчев в 19-ата минута. В добавеното време на първата част Георги Андонов покачи на 0:2, а Игор Джоман направи 0:3 в 68-ата.

Все пак, Веселин Марчев реализира почетно попадение за домакините в 73-ата минута, но загуби категорично битката с общ резултат 1:4.

През първото полувреме „заралии" се постараха да дадат да се разбере, че класата им е доста по-висока от тази на съперника и на практика си свършиха работата още до почивката.

Елио Мартинс отново се оказа ключовата фигура в авангарда на Берое, като този път от по-задна позиция той се включи, за да реализира първото попадение във вратата на Пирин.

В 19-ата минута Здравко Илиев отне отлично топката от Любомир Витанов и моментално центрира на далечната греда за Георги Андонов. Той пък хитро върна назад за непокрития Мартинс, който с премерен изстрел откри резултата - 0:1.

Берое имаше още няколко добри възможности да порази мрежата на противника, но направи това за втори път чак в добавените 60 секунди на първата част. Елиаш изведе Веселин Пенев в пеналтерията, който пък центрира по най-добрия начин за Андонов и той от метър без проблеми вкара за 0:2.

В 65-ата минута Берое подпечата успеха си с отбелязването на трето попадение, дело този път на Игор Джоман. Той беше изведен на метър пред наказателното поле от Мартинс и простреля мрежата на Пирин за 0:3.

В 73-ата минута Веселин Мирчев стреля отблизо и става автор на почетния гол за домакините, който маркира крайното 1:3.