Берое изравни на Монтана за 2:2 в края на мача (Снимки)

Отборът на Берое направи равенство 2:2 с тима на Монтана в последната среща от седмия кръг на родната А група, която се игра в Стара Загора.

Гостите от Монтана бяха много близо до спечелването на мача след като водеха с 2:1 пет минути преди края на мача след попадения на Антонов и Христов. Преди това Андонов бе изравнил за заралии.

Домакините имаха своите шансове като бяха отборът, който разиграваше повече топката и търсеше победата. Груби грешки в защита обаче можеха да лишат заралии дори от точката в този мач.

Футболистите на Берое започнаха силно и Георги Андонов стреля покрай вратата в петата минута. След това Тодор Христов опита хубав удар от 20-ина метра, но и той не уцели вратата на Кололо.

В 11-та минута след грешка в защитата на Берое Тодоров излезе сам срещу Акалски, но стражът се справи. Монтана нанесе своя удар в 23-та минута, когато Миро Антонов се възползва от грешка на Зафиров и откри резултата в полза на Монтана. Домакините върнаха бързо гола след като Андонов бе спънат в наказателното поле и сам изпълни дузпата за 1:1.

Грешките в защита на Берое не спираха и Акалски отново спаси удар на Чипилов, който бе останал сам срещу вратаря. В 52-та минута след нова грешка в Берое, Деян Христов се разписа след центриране на Миро Антонов. Домакините тръгнаха да изравняват и срещата стана много изнервена в последните минути. В 89-та минута Елиаш успя да изравни след точно изпълнен пряк свободен удар.

Този гол обаче породи грозни сцени в Стара Загора, като футболисти от двата тима започнаха да си налитат на бой. Съдията показа един червен картон на резервата на Берое Елио Мартинс.

Берое покачи актива си на 10 точки и продължава да води с три пред Монтана след директния сблъсък. Публиката на старозагорския тим обаче не остана доволна от това, като 15 минути преди края голяма част от нея напусна стадиона с освирквания и скандирания за оставки.