Берое изпусна да разбие Славия в София

Берое изпусна да разгроми Славия, след като стигна "само" до 1:0 при гостуването си в София в мач от втората седмѝца на А група. Единственото попадение отбеляза Мапуку в края на първите 45 минути.

Първото полувреме протече в бавно темпо, като привидно Славия доминираше на терена, но по-опасните ситуации бяха в полза на гостите от Стара Загора. При една такава в 34' дори се стигна до гол, който обаче беше отменен заради игра с ръка на Георги Костадинов.

Това обаче даде увереност Берое, като до края на първата част възпитаниците на Петър Хубчев създадоха няколко добри ситуации и в крайна сметка стигнаха до гол. Минута преди края Джоман изведе отлично Мапуку сам срещу Петков, а тъмнокожият нападател стреля технично покрай Петков – 0:1 на стадион „Славия“.

През втората част качеството на играта определено се вдигна и имаше повече положения пред двете врати. Иво Иванов пък беше герой за своите, след като в 64' изби удар на Василев на метър от голлинията.

Берое обаче имаше далеч повече шансове и буквално пропусна да разгроми своя съперник. Най-опасно пред Петков стана в 57', когато Напуку нахлу в наказателното поле и беше задържан от защитник. Той обаче не падна, а подаде на Джоман, чийто удар беше твърде слаб и защитата се намеси.

Самият Петков трябваше да спасява отличен удар на Джоман в 69', а няколко минути по-късно Александър Костадинов се отчете с абсурдно отсъждане – Апатич игра с ръка в наказателното поле, но реферът отсъди фаул в полза на Славия.

Отлична намеса на Петков отново спаси домакините, след като Аясс центрира перфектно за Керкар, който стреля от воле, но силният му удар бе отразен от бившия страж на Левски. До края на двубоя Славия не създаде нито едно положение, от което да стигне до равенство.