Берое изпусна Черноморец в слаб мач

Берое и Черноморец завършиха 1:1 в посредствен мач, в който повече за пропуснатата победа могат да съжаляват домакините. Те имаха тотално надмощие в последните 20 минути и създадоха няколко добри опции за гол.

Гостите от Бургас пък вече са пети мач без победа и остават в зоната на изпадащите. Черноморец поведе с малко случайно попадение в 8-ата минута, когато Крум Стоянов изненадващо се оказа в наказателното поле само с един противник срещу него.

Той засече центриране на Петър Атанасов отдясно, подложи крак на топката и тя описа парабола, като се спря долу до гредата- 0:1. Беройци взеха инициативата след 15-ата минута, но кой знае какви положения нямаше.

Те се опитваха да натиснат с лежерно темпо и необясними центрирания на Крумов, Емио Мартинс и Ронкато. Мартинс стреля от 22 метра в 20-ата минута, но топката профуча край вратаря Дашев. В 27-ата минута Давид Каядо пропусна най-чистото положенеи за Берое, след като излезе сам срещу Дашев по диагонала.

Той стреля, но топката не намери очертанията на терена. В 40-ата минута пък Петър Атанасов за малко да вкара втория си гол през този сезон, след като излезе сам срещу вратаря Караджов. Това стана след задържане на топката в центъра и пас на Фонсека през куп от бранители.

Атанасов взе топката и от 7-8 метра стреля право в тялото на излизащия вратар Караджов. В 54-ата минута домакините изравниха чрез Борислав Стойчев, който вкара с глава от 10 метра след центриране на Пламен Крумов от корнер.

Секунди след като се появи в игра Милчо Ангелов проби от дясно и върна топката към Балтанов, който обаче от 10 метра стреля в аут. В ответната атака Елио Мартинс от 15 метра стреля по диагонала, но вратарят на гостите Дашев докосна топката и тя излезе в корнер.

В последните 15 минути беройци натиснаха здраво, а в 83-ата минута Мартинс подаде към Джоман, който стреля в аут. Три минути по-късно Стойчев можеше да вкара второ попадение, но прати топката с глава на сантиметри до гредата.