Берое и Жоро Младенов сведоха глава пред Левски

снимка: SPORTA.BG

Вицешампионът на България Левски стартира с победа новия сезон в Националната баскетболна лига, след като днес "сините" се наложиха с 84:69 при гостуването си на новаците от Берое.

Любопитно бе, че начело на Берое е голямата легенда на Левски - Георги Младенов, който се изправи в директен сблъсък с Константин Папазов.

Заралии оказаха съпротива през първата част, когато авансът на гостите бе само 4 точки - 37:41, но през второто полувреме Левски показа, че разполага с по-висока класа и взе своето.

Началото бе добро за "зелените", които дори поведоха с 13:9 малко преди края на първата част. Две тройки на Димитър Ангелов и Венци Петков обаче дадоха аванс на "сините", преди полувремето да завърши при равенство - 20:20.

Втората част също продължи в равностоен ход, като се стигна до равенство 29:29. Последваха обаче нови тройки на Левски, този път дело на Чавдар Костов и Димитър Димитров, които дадоха сериозна преднина на столичани - 33:39. В крайна сметка частта завърши при резултат 37:41 за Левски.

През второто полувреме "сините" бяха далеч по-добри от своите домакини, като бързо момчетата на Тити Папазов увеличиха аванса си - 37:45. Силна игра на Уил Уокър позволи на беройци да се върнат в мача, но в края на третата част резултатът вече бе 47:58.

В последната четвърта част Левски не изпусна питомното, като играчите на Константин Папазов довършиха започнатото. Мачът завърши при резултат 84:69, което и не позволи на Жоро Младенов да започне с победа авантюра си начело на Берое в НБЛ.

Утре ще се изиграят мачовете Черно море - Черноморец и Лукойл Академик - Спартак (Пл).