Берое и Миньор (Перник) закриха полусезона с нулево реми

снимка: SPORTA.BG

Отборите на Берое и Миньор (Перник) не успяха да се победят и завършиха наравно - 0:0 в мач от последния 15-и кръг от есенния полусезон в А група, игран на стадион „Берое" в Стара Загора.

Домакините започнаха срещата по-активно, но така и не успяваха да стигнат до удар към вратата на перничани. Натискът на „зелените" продължи 15-20 минути, след което и гостите започнаха да поглеждат към противниковата врата.

Така се стигна до 20-та минута, когато Ивайло Цветков бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. Осем минути по-късно (28') след центриране от корнер Миньор замалко не откри резултата след изстрел на Милен Василев, който бе избит от вратаря Ивайло Иванов, последва нов удар, но Ваня Дзаферович го блокира и предотварати опасността.

До края на полувремето Миньор продължи да бъде по-активния отбор на терена, но така и не стигна до ново чисто положение, като най-голямата опасност създаде един удар на Том от дистанция в 38-та минута, но Ивайло Иванов бе на мястото си и спаси.

След почивката темпото на игра спадна значително, като равенството явно устройваше и двата отбора. Не помогнаха и смените, които Илиан Илиев и Стойчо Стоев направиха, за да пораздвижат играта и в крайна сметка до гол в този мач така и не се стигна.

След това реми Берое заема 12-то място във временното класиране на А група с актив от 12 точки, а Миньор (Перник) е на 9-а позиция с 15 пункта.