Берое и Черно море започнаха с равенство

Берое и Черно море (Варна) завършиха 1:1 в равностоен мач от първия кръг. Двата отбора сътвориха много слабо първо полувреме, а през второто си размениха голове в рамките на 4 минути.

Първото полувреме беше доста слабо, като и двата отбора се отчетоха само с няколко центрирания и неточни удари. Атаките също не вещаеха каквато и да е опасност за вратарите, като дори в един от случаите вратарят Караджов спря слаб удар с крак след удар Коконов.

В последните минути на първата част Димо Бакалов пробва директна стрелба от фаул, но прати топката в стената.

Втората част започна доста по-енергично и от двата отбора, като най-напред Тодор Паланков стреля по земята, но вратарят Караджов спаси. В ответната атака Зехиров можеше да стреля от чудесен ъгъл, но не овладя топката. Веднага след него Димо Бакалов получи отличен пас от Гади, но сам срещу вратаря ритна високо.

В 57-та минута гостите от Варна откриха резултата чрез Стенио дос Сантос, който получи свалена на земята топка от Кирил Котев. Централният защитник беше най-съобразителен при центриране от фаул.

Но четири минути по-късно домакините изравниха, макар и малко случайно. Стефан Станчев в суматохата си вкара автогол, след като Атанас Зехиров проби от дясно и центрира в наказателното поле.

В 73-ата минута Крис Гади напредна от дясно, но стреля високо над горната греда. До края на мача беройци опитаха да стигнат до победата, но отново Гади изпусна най-добрата им ситуация.