Берое губи Бабангида до края на сезона?

снимка: Beroe Online

Трима от футболистите на Берое Емил Ангелов, Петър Костадинов и Диан Генчев получиха мускулни травми в срещата с Черно море. Най-сериозно е положението при нападателят Емил Ангелов, който в сряда ще премине ядрено-магнитен резонанс. Предварителната диагноза на лекарите е за скъсани влакна в бедрения мускул. Ако тази прогноза бъде потвърдена от ядрено-магнитния резонанс Бабангида отпада от сметките на отбора до края на есенния полусезон.

Положението е по-леко при Петър Костадинов и Диан Генчев, при които става дума за мускулни разтежения. Вероятност да се възстанови за мача с Левски има най-вече за първия.

Към лазарета в Берое се добавя и Иво Гюров, който в понеделник игра 40 минути при равенството 2:2 на старшата възраст на Берое срещу Сливен, но се наложи да напусне принудително след като също получи разтежение на бедрото на левия си крак.

В понеделник футболистите на Берое получиха почивка и от днес започват пълноценни занимания за срещата с Левски, която ще се играе идната неделя, 13 ноември, от 16:00 часа. След заседанието на Дисциплинарната комисия към БФС днес ще стане ясно дали беройци ще приемат "сините" на стадиона под Аязмото.