Берое грабна среброто след хикс в Разград

За първи път в историята си Берое завършва първенството на второ място, след като стигна до равенство 1:1 при визитата си на шампиона Лудогорец с и събра 55 точки, които му отреждат именно подгласническата позиция заради по-добри резултати в директните мачове с Локо (Сф).

„Заралии“ нанесоха удара си в 66-ата минута, когато Антон Огнянов навлезе навътре в наказателното поле от левия фланг и остави топката за Станислав Костов, който с премерен изстрел от около десет метра прониза мрежата на „орлите“.

В 89-ата минута съдията Кабаков отсъди крайно пресилена дузпа за домакините, сякаш за да не развали шампионското им настроение, след като Илко Пиргов скочи и улови висока топка, но в същото време закачи леко Върджил Мисиджан. Контактът бе достатъчен за рефера да посочи бялата точка и така с точен шут на Христо Златински Лудогорец се опази от поражение в двубоя, след който бе награждаването на разградчани.

Така Берое запази второто място за сметка на Локомотив, който по същото време спечели с 2:0 гостуването си на Ботев и финишира шампионата на трета позиция, но няма да играе в евротурнирите поради липса на лиценз. Берое е пред "железничарите", защото спечели три от четирите двубоя с тях през сезона и допусна само едно поражение.

Шампионите от Разград пък получиха четвъртата си поредна титла, която узакониха далеч преди края на първенството и дори да бяха загубили от Берое, това нямаше да вгорчи особено триумфалното шампанско.

Берое, Литекс и Черно море ще се присъединят към Лудогорец в евротурнирите от следващия сезон, въпреки че ловчанлии отстъпиха с 1:3 на ЦСКА в последния кръг и приключиха на 4-то място, но ще се възползват от служебните неуредици на Локомотив.

Берое имаше по-чисти положения през целия мач и може да съжалява за изпуснатата победа, като в началото на второто полувреме изпусна два отлични шанса за гол - първо Жуниор Мапуку нахлу опасно в пеналтерията и провокира авторитетна намеса от страна на вратаря Агрилашки. След изпълнението на корнер пък Елиаш се извиси и стреля с глава, но от голлинията Михаил Александров изчисти.

В крайна сметка Берое спечели 17 точки след разделението на шампионата на две шестици (две повече от Лудогорец) и заслужено завърши сезона на второ място. Това се случва за първи път в историята на "заралии", след като те имат една титла през 1986 година и трета позиция през 1972-ра.