Берое доминира в контрола в Австрия

снимка: beroe1916.com

В контролна среща по футбол Берое /Стара Загора/ победи с 2:0 втородивизионния словенски тим Дравиня. И двата гола вкара Елиаш Алвеш да Силва, съответно в 13-ата и 56-ата минута на мача.

Беройци бяха пълен господар на терена през по-голямата част от времето, а съперникът им така и не успя да създаде чиста голова опасност.

Първият гол за Берое дойде в 13-ата минута когато Елиаш Алвеш да Силва се разписа за зелено-белите. Атаката започна Тодор Христов по дясното крило, той стигна до аутлинията и центрира. С глава Елиаш от 5-6 метра вкара кълбото в мрежата зад вратаря на Дравиня за 1:0.

След почивката старши треньорът на старозагорския отбор Ивко Ганчев направи редица смени, но беройци продължиха да диктуват играта. В 56-ата минута резултата стана 2:0 за Берое. При атака отдясно по фланга Каядо елиминира противников играч и центрира хубаво в наказателното поле, където Елиаш отново с удар с глава вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат - 2:0 за Берое.

Следващата контрола на беройци е във вторник срещу Гурник /Забже - Полша/, като мачът също ще се играе в Зрече /Словения/.