Берое 07 победи Нефтохимик в мач от турнира "Русчук"

Берое 07 победи Нефтохимик с 78:73 /23:20, 19:14, 21:12 и 16:27/ в мач от приятелския турнир "Русчук" в зала "Дунав" в Русе.

Албена Бачкова избра първи за Берое 07 да играят Гергана Колева, Диляна Коева, Ралица Нанева, Биляна Савич и Радостина Димитрова. Отборът на Петко Маринов започна в състав Тани Робинсон, Ашли Гейл, Олга Дубровина, Анета Митева и Мария Желязкова.

Отборът от Стара Загора водеше в резултата през всички части на мача. Бургазлийки се опитаха да обърнат в последната част и успяха да вкарат 27 точки при 16 за Берое, но това не им беше достатъчно за победата.

Три минути преди края с два точни наказателни удара американката Ашли Гейл успя да намали преднината на старозагорки до три точки - 70:67, но веднага последва точен удар от тройката от страна на Берое 07.

От Берое 07 най-резултатни бяха Радостина Димитрова с 24 точки, а с по 19 се записаха Ралица Нанева и Биляна Савич.

С най-много точки за бургазлийки - с по 14, се разписаха Тани Робинсън и Стефка Николова. Вторият мач тази вечер от приятелския турнир "Русчук" е между отборите на домакина Дунав 8806 и на Монтана 2003.