Бердих победи Родик и е на финал в Токио

снимка: news.yahoo.com

Чешкият тенисист Томаш Бердих поднесе изненадата на турнира в японската столица Токио с награден фонд 969 000 долара. На полуфиналите Бердих победи поставения под номер две в основната схема Анди Родик с 6-7, 7-5, 7-6 и се класира за финала.

Родик, който е сред няколкото тенисисти, които все още преследват място във финалния Мастърс в Шанхай, спечели първия сет след тайбрек. Силният сервис отново бе основното оръжие на американеца и победата му в сета дойде благодарение на 10-те му аса.

Бердих отвърна на удара в следващия сет и успя да пробие сервиса на Родик в 11-ия гейм. След това чехът спечели своето подаване и със 7-5 гейма изравни резултата.

В решителната трета част Родик поведе с 3-0, а малко по-късно получи възможност да сервира за мача при 5-3. Той обаче допусна отпускане и беше наказан. Бердих направи пробив и впоследствие докара нещата до тайбрек, който трябваше да определи победителя. Чехът поведе с 6-1 и при третия си мачпойнт реализира победната точка, за да си осигури място на финала.

В двубоя за титлата утре Бердих ще срещне аржентинеца Хосе Мануел Дел Потро, който елиминира Ришар Гаске 6-3, 4-6, 7-5.