Бербо пак се контузи и напусна, нападател на Керала вкара хеттрик за успеха

снимка: ISL

Димитър Бербатов отново се контузи и напусна принудително терена по време на мача на своя Керала Бластърс срещу Делхи Дайнамос в среща от индийската Суперлига. Българският нападател изведнъж просто седна на тревата и поиска смяна, като най-вероятно е получил мускулен проблем. Иначе неговият тим се справи и без помощта на бившия таран на Манчестър Юнайтед.

Керала надви Делхи Дайнамос като гост с 3:1, а хеттрик за "жълто-сините" наниза нападателят Иън Хюм. Притам Котал успя да изравни за Делхи преди почивката, но Хюм свърши черната работа през второто полувреме и донесе втора победа на тима си.

Бербо бе изваден в 40-ата минута на срещата, бивайки заменен от Марк Сифнеос. Това е лоша новина за 36-годишния нападател, който съвсем доскоро лекуваше мускулна травма. Митко тъкмо се завърна на терена, но явно ще отсъства отново в следващите няколко седмици. Съвсем скоро неговото състояние ще стане ясно.

Бербо започна зад гърба на единствения нападател на Бластърс - Иън Хюм, в схема 4-2-3-1. Той обаче не изигра добро полувреме, а контузията помрачи представянето му още повече.

Керала е на 6-о място в Суперлигата на Индия с 11 точки - 7 по-малко от лидера Бенгалуру.