Бербатов вкара, но Монако потъна към дъното

Бордо разпиля Монако с 4:1 в последния двубой от втория кръг на Лига 1 и нанесе сериозен удар по шампионските амбиции на "монегаските".

Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр за Монако и даде аванс на своя тим още през първата част, но през второто полувреме тимът му буквално катастрофира.

Диего Ролан изравни малко след почивката, Емилиано Сала и Вахид Хазари се разписаха от дузпи, а между тези два гола отново Ролан вкара, за да набъбне резултата до 4:1.

В интерес на истината и освен слабата игра и съдиите помогна за краха на Монако, след като и двете дузпи бяха спорни, а при втория гол на Ролан останаха сериозни съмнения за засада.

Така Монако записа втора загуба от два мача от началото на сезона в Лига 1 и вече е на предпоследна позиция в класирането. На другия полюс е състава на Бордо. "Жирондинците" постигнаха два успеха и са единственият тим с пълен актив от точки, като заемат първата позиция в таблицата.

През първото полувреме Монако се представи прилично, като бе тимът, който създаде и повече положения за гол. Валер Жермен, Димитър Бербатов и Лукас Окампос бяха главните заподозрени пред вратата на Седрик Карасо, но гол така и не падна до заключителните секунди на първата част.

В последната минута на полувремето обаче българинът се разписа и изведе тима си напред. Валер Жермен центрира отдясно, а бившият национал с плонж в наказателното поле заби топката в мрежата на Бордо за 0:1.

Втората част обаче започна ужасяващо за "монегаските", а сериозен принос за промяната в облика на Бордо имаше включването на опитния Ярослав Плашил.

В 48-а минута новото попълнение Диего Контенто свали с глава за Диего Ролан, който от няколко метра прати топката във вратата за 1:1.

Бордо се възползва от това, че изравни и наложи своето темпо, докато гостите от Княжеството допускаха много грешки в защита.

В 61-а минута Аймен Абденур наруши правилата срещу Вахид Хазари и макар че Монако имаше претенции, че футболистът на домакините е преиграл, главният рефер посочи бялата точка, а Абденур дори видя картона с жълт цвят. Емилиано Сала застана зад топката и хладникръвно изведе тима си напред - 2:1.

Още не отърсили се след обрата и футболистите на Монако получиха трети гол. В 65-а минута Ламине Сане засече с глава центриране от фаул, а Ролан направи добавка, за да насочи топката в мрежата. При повторенията обаче останаха сериозни съмнения за засада.

Десет минути по-късно "жирондинците" получиха правото да изпълнят втора дузпа. Грешка в защитата на Монако позволи на Хазари да се озове очи в очи с Даниел Субашич. Стражът посегна към противника, а играчът на Бордо това и чакаше, за да се строполи в пеналта. Резултатът - дузпа и жълт картон за хърватския вратар. 11-метровия удар бе оползотворен от самия Хазари, който оформи крайното 4:1.

До края Монако пробва да вкара втори гол, но това не се случи, въпреки че Бербатов остана в игра до края на мача, а Радамел Фалкао се появи в игра още в 63-а минута на мястото на Жермен. Колумбиецът обаче не блесна с нищо.