Бербатов със загуба в Германия

снимка: Getttyimages

Английският Фулъм записа поражение в Германия, където лондончани загубиха с 1:0 от Вердер Бремен поредната си контрола през това лято.

Димитър Бербатов изигра пълни 90 минути за "котиджърс", но така и не намери начин да се справи със защитата на домакините, а като цяло отборът на българския таран не застраши особено противниковата врата.

През първата част темпото беше изцяло диктувано от "бременските музиканти", които изпуснаха няколко отлични ситуации пред вратата на Фулъм. Бербатов пък бе почти незабележим, като изключим пробив в 34', който завърши безрезултатно.

През втората част домакините продължиха натиска си и само 8 минути след подновяването на играта Нилс Петерсен успя да залъже вратаря на лондончани и реализира необезпокояван след чудесна акция в зелено.

Бербатов имаше възможност да изравни в 66', но след хубава атака и пас на Баня ударът на българина беше спасен от резервния страж Фритц. С това и по-интересните ситуации в срещата приключиха.