Бербатов със страхотен шанс за трофей с Монако

снимка: asm-fc.com

Димитър Бербатов и новият му клуб Монако ще се изправят срещу бившия френски гранд Ланс, който в момента се подвизава във втора дивизия на местния шампионат.

Това ще се случи на четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция, като тимът от Княжеството стигна до тази фаза на надпреварата благодарение именно на Бербатов, който с първия си гол за монегаските класира тима си напред, донасяйки победата с 1:0 над Ница в продълженията.

Очакваше се Монако да се изправи срещу гранда Олимпик (Лион) на четвтъртфиналите в турнира, но сензационно 7-кратният шампион на Франция отпадна отЛанс, въпреки че водеше с 1:0 до 90-ата минута.

Джими Бриан даде аванс на Лион още в 9-ата минута, но Пиерик Валдивия изравни в добавеното време от дузпа. Само 4 минути след началото на продълженията пък Ланс стигна до изненадващия обрат след гол на Жан-Филип Гбамен – 1:2.

Монако е големият фаворит за Купата на Франция с оглед на останалите 8 отбора в надпреварата. Ето програмата на четвъртфиналите: