Бербатов ще играе на 1/8-финал в Шампионска лига

снимка: asm-fc.com

Димитър Бербатов и Монако се класираха на осминафиналите в Шампионска лига, след като спечелиха директния сблъсък за второто място в група С с 2:0 срещу Зенит на стадион „Луи Втори“.

Благодарение на силно представяне през второто полувреме монегаските наложиха преимущество над първенеца в руското първенство и го пребориха за място на елиминациите.

В другия мач по същото време Байер (Леверкузен) устиска нулево равенство като гост на Бенфика, поради което изпусна първата позиция в крайното класиране. Монако с 11 точки се извиси над „аспирините“, които остават с 10 и ще очакват по-тежък жребий за осминафиналите в турнира.

Зенит остава на трето място и ще играе в елиминациите на Лига Европа, докато Бенфика с 5 приключва участието си в европейските клубни турнири. Ако португалският шампион бе надвил Байер (Леверкузен), можеше да се надява поне на третото място, но многото пропуски и най-вече гредата на Лима в самото начало костваха евроучастието на „орлите“.

Димитър Бербатов прекъсна серията си от два мача с отбелязан гол, но дори при липсата на попадения от негова страна се намери кой да прати топката в мрежата на Зенит. След центриране на Яник Ферейра-Караско от пряк свободен удар Айден Абденур избяга от капана на засадата, извиси се във въздуха, изпревари вратаря и сглава прониза мрежата на руснаците за първи път в 63-ата минута.

В 89-ата пък Фабиньо сложи точка на спора в мача, възползвайки се от подаване на Жоао Моутиньо. Бербатов бе напуснал игра още в 56-ата минута и не участваше в изграждането на победните ходове на Монако.