Бербатов се завърна с 0:0 за Монако

Димитър Бербатов се завърна в игра след последната си претърпяна контузия, но българският стрелец не помогна на своя Монако да спечели домакинството си на Бордо в среща от 20-ия кръг на Лига 1.

Сблъсъкът на "Стад Луи II" завърши при резултат 0:0, като бившият капитан на България започна двубоя от резервната скамейка за своя тим. Бербатов се появи край страничната линия петнадесет минути след почивката и замени Лукас Окампос, но до края на сблъсъка не съумя да вдъхнови "монегаските" за нещо повече в двубоя.

Така Монако прекъсна серията си от четири поредни победи в Лига 1 и шест във всички турнири, като за домакините това е шесто реми от началото на кампанията. Клубът от Княжеството събра 33 точки и остава на пето място във временното класиране, изоставайки на шест пункта зад третия Сен Етиен и зона Шампионска лига.

Бордо пък пропусна да измести именно Монако от петото място, като жирондинците остават шести с 32 пункта на сметката си.