Бербатов се връща в игра в събота срещу Астън Вила

снимка: fulhamfc.com

Димитър Бербатов вече е възстановен от контузията си и ще може да започне като титуляр за Фулъм в съботния сблъсък от Премиършип срещу Астън Вила на „Крейвън Котидж".

Новината разкри старши треньорът на „котиджърс" Мартин Йол на традиционната си пресконференция преди кръга от първенството.

Освен Бербатов, Младен Петрич и Уго Родайего очакват да попаднат сред единайсеторката, която ще гони 4-та победа в шампионата срещу закъсалия отбор на Стилиян Петров.

„Димитър тренира наравно с момчетата през последните 10 дни и се справя много добре", коментира Йол, цитиран от официалния сайт на Фулъм.

„За разлика от него обаче Брайън Руис има проблеми след изиграването на мачовете за националния си отбор. Той има някакви болки в слабините, след като игра 45 минути за Коста Рика, така че е под въпрос за мача с Астън Вила.

Бербатов със сигурност ще участва в мача. В момента съставът ни е много широк, защото всички се върнаха в отбора, а единствените с контузии са Руси и трайно отсъстващия Саймън Дейвис", поясни още Йол.

Димитър Бербатов дебютира за Фулъм като резерва в злополучния мач с Уест Хям, загубен с 3:0 още до почивката. Първият му мач сред титулярите обаче премина повече от успешно и неговите 2 гола спомогната за категоричния успех на „Крейвън Котидж" срещу Уест Бромич Албиън.

Последва ключова асистенция на Бербо за Уго Родайега в тежкото гостуване на Уигън, спечелено с 2:1, за да дойде и неприятната контузия на българския нападател точно преди сблъсъка с шампиона Манчестър Сити.

Без него в отбора Фулъм претърпя поражение с 1:2 от „гражданите", а след това извъртя хикс 2:2 при визитата на Саутхямптън.