Бербатов с гол, Монако на полуфинал за Купата (ВИДЕО)

снимка: asm-fc.com

Димитър Бербатов откри головата си сметка през новата година. Българският нападател отбеляза първия гол при победата с 2:0 над Гинган в четвъртфинална среща за купата на Лигата във Франция.

Бербатов, който доскоро лекуваше контузия, започна за първи път като титуляр тази година и откри резултата още в 8-а минута, след като засече с глава центриране на Яник-Ферейра Караско. Българинът имаше още няколко добри възможности за гол, но пропусна.

Най-добрата ситуация пред него се откри в 66-а минута, когато бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

4130214

Малко по-късно Бербатов получи жълт картон за симулация в наказателното поле, а в 73-а минута отстъпи мястото си на терена на Антони Марсиал. Именно Марсиал оформи крайното 2:0 в гол в добавеното време на мача и Монако се класира за полуфиналите в турнира, посочва БТА.

Лил стана последният полуфиналист в турнира за Купата на лигата във Франция, след като надигра Нант с 2:0. Себастиен Коршия и датският национал Симон Кяер вкараха по един гол в двете полувремена за Лил.

На полуфиналите Лил ще играе срещу Пари Сен Жермен. В другия полуфинал ще се срещнат Монако и Бастия.