Бербатов с 21-и гол в Премиършип, Юнайтед прибави нови три точки към актива си (видео)

галерия:

Голмайсторът на Висшата лига Димитър Бербатов прибави още един гол към своя актив през тази кампания, реализирайки при домакинския успех на Манчестър Юнайтед с 2:0 над Фулъм на "Олд Трафорд". Благоевградчанинът отбеляза своя 21-и гол в Премиършип за този сезон, а "червените дяволи" увеличиха на 10 точки аванса си пред втория Арсенал, който утре гостува на Блекпул.

 

Димитър Бербатов започна като титуляр в състава на сър Алекс Фъргюсън, оглавявайки атаката в отсъствието на Уейн Рууни и Хавиер Ернандес. Ветеранът Едвин ван дер Сар също не бе на разположение на Фърги, като вместо него между рамките застана полякът Томаш Кушчак.

 

Юнайтед стартира агресивно двубоя, макар и в 8' Боби Замора да не бе никак далеч от отбелязването на гол. В 12' обаче настъпи моментът на Бербатов, който получи добро подаване от Луиш Нани и стреля покрай Марк Шварцер за 1:0. В 19' отново българинът вдигна на крака "Олд Трафорд". Деветката на Юнайтед размина Салсидо по десния фланг на атаката и намери Андерсон, който обаче стреля в аут.

 

Резултатът в "Театъра на мечтите" бе удвоен след 31 минути игра, когато точен бе Луиш Антонио Валенсия. Архитект на попадението обаче бе Луиш Нани, след като португалецът атакува една топка в наказателното поле на Фулъм, преодоля с докосване Марк Шварцер и опита да стреля технично, но бранител на "котиджърс" отклони топката. Коженото кълбо обаче попадна право върху главата на Валенсия, който нямаше как да сбърка - 2:0.

 

През втората част воденият от Марк Хюз отбор показа зъби, но въпреки някои опасности пред Кушчак, до гол в мрежата на полския страж така и не се стигна. В 55' Димитър Бербатов можеше да отбележи и за втори път в срещата, отигравайки центриране на Валенсия. Топката обаче рикошира в обувката на Бреде Хангеланд и не навести мрежата зад Шварцер.

 

Интересни ситуации пред двете врати имаше не малко до последния съдийски сигнал, като Дарън Гибсън бе близо до отбелязване на попадение за Юнайтед, докато едва няколко сантиметра разделиха Ейдур Гудьонсен от гол.

 

Така Манчестър Юнайтед събра актив от 69 точки след 32 изиграни срещи на Острова, докато Фулъм остава с 31 по-малко - 38.