Бербатов похвали триото ветерани в Манчестър Юнайтед

галерия:

Нападателят на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов разкри възхищението си от легендите на "червените дяволи" Райън Гигс, Пол Скоулс и Гари Невил.

 

Нападателят на "червените дяволи" е в страхотна форма през този сезон и вече има на сметката си седем гола във всички състезания. Бившият капитан на България твърди, че е научил много от тримата ветерани, но не очаква да достигне спортното им дълголетие. На въпрос дали се вижда все още като футболист след пет години, Берба отговори: "Аз? На 35? Няма начин".

 

"Сериозно, всеки е различен и трябва да знаеш кога тялото ти дава сигнали, че трябва да спреш. Тук съм вече два сезона, знам защо Гигс, Скоул и Невил са се задържали в този клуб толкова много време и все още играят. Тук те имат умения и треньорският щаб знае как да ги подготви. Очевидно е, че трябва да се концентрираш върху футбола, когато се прибереш у дома, да бъдеш професионалист и да знаеш как да живееш живота си. Виждам всички тези неща в тримата. Те все още играят на най-високо ниво, а аз си казвам 'Мога ли да направя това. Ако не мога, нека поне да опитам и да видя колко дълго мога да издържа'. Но когато никой не ти казва, трябва да знаеш кога да спреш и да не се правиш сам на глупак", добави българинът.