Бербатов изригна с хеттрик за старт на контролите

снимка: asm-fc.com

Българският нападател Димитър Бербатов блесна с хетррик още в първата контролна среща на своя тим Монако по време на подготовката на отбора в Австрия преди старта на сезона във Франция и Европа.

"Монегаските" стартираха поредицата си от приятелски мачове срещу аматьорския Санкт Вайт и, логично, скромният тим нямаше как да спре развихрилия се френски тим.

Бербатов почна като титуляр и престоя едно полувреме на терена, като тогава резултатът беше 6:0, а три от попаденията бяха на неговата сметка.

Още в 8' той даде тон на своите, а две минути по-късно качи головата си сметка на 2 гола. В края на полувремето той вкара за 6:0, като и трите му попадения бяха след хубави атаки на Монако и точен завършек от страна на нападателя.

Срещата беше дебют за Леонардо Жардим, който пое тима през лятото. Другите голове за Монако пък отбелязаха Караско (2). Ривиер (2), Окампос (2), Жермен, Бахамбула и Таварес. В мача участие не взе голямата звезда на тима Фалкао.