Бербатов изпорти дузпа в 90-ата и прати ПАОК в ада

снимка: PAOK FC

Димитър Бербатов мина от осанна до разпни го в страховитото солунско дерби Ираклис - ПАОК. Мачът на препълнения стадион "Кафтанзоглио" завърши 3:3, а благоевградчанинът за сефте почна титуляр в гръцкия шампионат.

Българската звезда наниза гол през втората част, с който резултатът стана 2:2. После ПАОК дори поведе и се виждаше победител.

Невероятната драма обаче дойде в продълженията на срещата. Тогава "черно-белите" получиха правото да изпълнят дузпа. Със задачата се нае именно Бербо. Той обаче пропусна. В следващата атака Ираклис стигна до равенство и феновете на символичните домакини обезумяха от радост.

На обратния полюс беше агитката на ПАОК. "Небрежно изпълнение на дузпа от Бербатов потопи ПАОК" написа един от водещите гръцки сайтове в минутите след края на солунския сблъсък.

Така ПАОК събра актив от 11 точки и е на 5-а позиция в таблицата. Далеч напред са лидерите Олимпиакос, Панатинайкос и АЕК. Всичките те са от Атина.