Бербатов и Монако се отдалечават от топ 3 (ВИДЕО)

Българо-френски триумф в Княжеството

Димитър Бербатов и Монако не можаха да зарадват докрай феновете на стадион „Луи Втори“ и стигнаха само до равенство 1:1 като домакини на Сент Етиен в дербито между два от отборите в топ 10 на най-добрите защити от големите първенства на Европа.

Мевлют Ердинк с глава откри резултата в 62-ата минута за Сент Етиен след центриране на Франк Табану, но три минути по-късно Лайвен Кюрзава асистира отлично за влезлия като резерва Антони Марсиал и той се разписа за 1:1.

В края на първото полувреме Бербатов изпусна единствения си изгоден шанс за гол в срещата, след като Жоао Моутиньо центрира по земя от левия фланг, а Митко с външен фалц с десния крак отправи опасен удар, но топката мина над горната греда.

Монако с 54 точки остава на 4-то място и изостава с три от третия Олимпик (Марсилия), който в неделя приема шампиона и водач в класирането Пари Сен Жермен. Сент Етиен е пети с пункт по-малко от монегаските, но и мач повече от тях.

На седми април Монако ще изиграе отложеното си домакинство на Монпелие.