Бербатов и Фулъм започнаха сезона с победа

снимка: fulhamfc.com

Отборът на Фулъм се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Съндърланд на старта на новия сезон в английската Висша лига.

Българската звезда на "котиджърс" Димитър Бербатов изнесе много силен мач и въпреки, че не успя да отбележи гол, бе с ключова роля за успеха на своя отбор.

Единственото попадение в срещата падна след почивката (53'), а негов автор стана Пайтим Касами, който се разписа с глава след центриране от корнер на Деймиън Дъф, като преди това ъгловият удар бе спечелен от Бербатов.

Благоевградчанинът бе на обичайното си високо ниво, като вдъхваше респект в противниковите бранители. Накрая Митко дори направи нещо непривично за него, след като в 85-ата минута си заслужи жълт картон, изпускайки нервите си. Той заслужено бе декориран в жълто за протест срещу съдийско решение, при което удари топката в земята.

След попадението на Касами, момчетата на Паоло Ди Канио се хвърлиха в атаки към вратата на гостите, опитвайки се да стигнат поне до равенство. Те бяха много близо до това на два- три пъти, но пропуски ги лишиха от нещо повече от достойна загуба в този мач.

Така, след отлично представяне и чудесна тактическа дисциплина на "Стейдиъм ъф Лайт", Бербатов и компания си тръгнаха с трите точки от визитата на традиционно неудобния за лондончани Съндърланд.