Бербатов е неотменна част от историята на Юнайтед - вижте в какви престижни класации попадна Митко

снимка: Guliver/Getty Images

Димитър Бербатов е оставил следа в Ман. Юнайтед и в сърцата на феновете. За това свидетелства фактът, че той не носи екипа на "червените дяволи" от 5 години, но на "Олд Трафорд" го помнят и се сещат за него. Отбелязването на гол номер 1000 на "Олд Трафорд" в ерата "Премиършип" даде повод на Юнайтед да се сетят за единствения българин, играл някога за тях.

Постижението беше фиксирано по време на успеха с 1:0 над Евертън вчера. Автор на попадението за историята беше Антони Марсиал, а след края на двубоя от клубния сайт припомниха десет от най-важните и красиви попадения, паднали на митичния стадион.

И Бербатов попадна в тази класация. Той е вътре заради един от петте гола в мрежата на Блекбърн, които наниза в знаменития за него мач на 27 ноември 2010 г. Тогава отборът му победи със 7:1, а отличеното попадение беше това, в което той комбинира с Луиш Нани и впоследствие отбеляза по великолепен начин.

Така благоевградчанинът стана част от компанията на бившите си съотборници Кристиано Роналдо и Уейн Рууни, а сред отличените са още Ерик Кантона, Анди Коул, Марк Хюз, Робин ван Перси и Антони Марсиал, който е единственият от все още действащите играчи на тима в тази анкета. В нея феновете могат да изберат кое от 10-те попадения им харесва най-много.

Но това не беше единственият момент, в който от Юнайтед се сетиха за Бербо снощи покрай 1000-то попадение на "Олд Трафорд". От клуба извадиха статистика с играчите, които имат най-много голове на стадиона и Бербо е един от тях.

Българинът има 34 гола в "Театъра на мечтите", което му отрежда деветата позиция. Пред него са Уейн Рууни с 99, Пол Скоулс с 59, Кристиано Роналдо с 57, Оле Гунар Солскяер с 53, Анди Коул и Райън Гигс с по 49, Рууд ван Нистелрой с 48 и Ерик Кантона с 37. Интересното е, че в Топ 10 влиза и броят на автоголовете, който е равен на броя на попаденията на Бербо - 34.