Бенитес се провали - Нюкасъл изпадна, Норич също

Отборите на Нюкасъл и Норич Сити изпаднаха от Висшата лига, след като вчера прекият им конкурент за оцеляване Съндърланд разби Евертън с 3:0 у дома и поведе с 4 точки пред съперниците си кръг преди края.

На "Стейдиъм ъф Лайт" "черните котки" знаеха, че победа ще им осигури оставане в елита на Англия и бяха много по-мотивирани от своите съперници, които не играят за нищо в последните кръгове.

Домакините нанесоха своя удар малко преди почивката, когато Патрик ван Анхолт (38') и Ламин Коне (42') направиха резултата 2:0. В 55-та минута Коне вкара втория си гол в мача и реши изхода от двубоя, а с това и всички в битката за оцеляване.

В друг мач от снощи Норич победи Уотфорд с 4:2 у дома, но това не бе достатъчно за "канарчетата" и те се завръщат в Чемпиъншип веднага след промоцията си. Съндърланд вече има 38 точки, докато Норич и Нюкасъл са с по 34 и мачовете им от последния кръг през уикенда са без значение. Третият изпадащ от Висшата лига е Астън Вила.

В другия мач от миналата вечер Ливърпул и Нюкасъл направиха равенство 1:1 на "Анфийлд". Еден Азар изведе "сините" напред в 32-та минута, но Кристиан Бентеке донесе точката за мърсисайдци с гол в последната минута.