Бенитес отказа да обвини Торес за загубата

Новият мениджър на Челси Рафаел Бенитес отказа да обвини своя сънародник Фернандо Торес за загубата на отбора с 3:1 този следобед от Уест Хям.

Европейският шампион поведе рано в резултата след гол на Мата, но до края на първото полувреме Торес пропусна две чисти положения, едното от които от 6 метра, а през вторите 45 минути „чуковете" обърнаха резултата, а бившият нападател на Ливърпул пропусна нови две отлични ситуации.

Това беше и първа загуба на испанския мениджър начело на Челси, но до момента той беше записал две безлични равенства, като загубата в местното дерби ще засили и без това голямата омраза на феновете към Рафа.

"През първото полувреме можехме да отбележим два или три гола. През второто те вкараха първия гол, който беше спорен, а след това ние не успяхме да се съвземем", сподели непосредствено след двубоя Бенитес.

"Целият отбор имаше шансове, не само Фернандо. Сега трябва да спечелим. Доста е просто - ще продължим да работим здраво и това е".