Бенфика спечели втори трофей в Португалия

Португалският шампион Бенфика продължи по пътя си към пълен триумф във всички турнири през сезон 2013/2014, след като се наложи с 2:0 над Рио Аве във финалния мач за купата на лигата.

Турнирът, който беше основан през 2007 година, беше спечелен за пети път от "орлите" при общо седем издания.

Нападателят Родриго и капитанът Луизао се разписаха в двете полувремена на мача, а отборът на Бенфика триумфира с втори трофей за сезона след този от Лига Сагреш.

Момчетата на Жорже Жезуш ще играят финал за Лига Европа срещу Севиля следващата седмица, а при победа ще получат възможността да спечелят и четвърти трофей за годината.

Те срещат Рио Аве във финала на турнира за купата на Португалия на 18 май. Луизао, в 11-ия си сезон като играч на Бенфика, сложи край на спора в 78-та минута след гол с глава при центриране на Енцо Перес.

Бразилецът с испански паспорт Родриго пък се разписа в края на първата част, след като Рибен Аморим го намери на празна врата.