Бенфика шокира Зенит и в Русия(ВИДЕО)

снимка: БТА/XINHUA

Отборът на Бенфика се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига, след като се наложи с 2:1 като гост над Зенит на стадион "Петровски" в Санкт Петербург.

Първата среща в Португалия бе спечелена от домакините с 1:0 и така с общ резултат 3:1 те продължават към следващата фаза.

Първата част не бе особено вълнуваща, въпреки че Зенит атакуваше постоянно и изпусна някои добри възможности.

През втората част те засилиха натиска и очаквано се стигна до откриване на резултата. 20 минути преди края на срещата Хълк откри след добра асистенция на Юрий Жирков.

Това обаче бе единствения повод за радост за руския тим, след като с попадения на Николас Гайтан и Талиск, съответно в 85 и 95 минути португалците обърнаха развоя на срещата и се поздравиха с втори успех над Зенит.