Бенфика разгроми Реал Мадрид за трофея "Еузебио Къп" (видео)

Отборът на Бенфика постигна категорична победа с 5:2 над испанския гранд Реал Мадрид в приятелски мач за трофея "Еузебио Къп", който се игра на "Ещадио Луж" в Лисабон.

Домакините излязоха на терена с най-доброто, с което разполагат, докато Жозе Моуриньо бе заложил на футболисти, които по-рядко получават шанс за игра, въпреки че в състава на "белия балет" личаха имената на Гонсало Игуаин, Анхел Ди Мария и Кака.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за футболистите на Бенфика, които откриха резултата още в 4-ата минута. Точен бе Хави Гарсия, който засече с глава центриране на Карлос Мартинс от пряк свободен удар.

След това обаче Реал стигна до пълен обрат с две бързи попадения на Хосе Кайехон съответно в 19-ата и 21-ата минута. 25-годишният футболист се възползва от подаване на Анхел Ди Мария, за да изравни резултата, а за второто си попадение той бе изведен от Гонсало Игуаин сам срещу вратаря на Бенфика и хладнокръвно го преодоля за 1:2.

Радостта на "кралския клуб" обаче не трая дълго, защото още в ответната атака (22'), домакините изравниха след удар с глава на Аксел Витцел.

След почивката наставникът на Реал Жозе Моуриньо пусна в игра повечето от младите играчи в състава си и това логично доведе до нови три гола във вратата на мадридчани. Първо, в 53-ата минута, Енцо Перес направи 3:2 със страхотен изстрел от малък ъгъл, а шест минути по-късно (59') Карлос Мартинс доведе нещата до 4:2, разстрелвайки вратаря на "белия балет" с удар от точката на дузпата.

Крайното 5:2 бе оформено от Енцо Перес в 85-ата минута, който се възползва от подаване в наказателното поле и отблизо преодоля стража на Реал - Адан, отбелязвайки второто си попадение в срещата.