Бенфика повали Спортинг в дербито на Лисабон (ВИДЕО и СНИМКИ)

Отборът на Бенфика се наложи с 3:1 над Спортинг в дербито на Лисабон, което бе от 11-ия кръг от португалското футболно първенство - Лига Сагреш.

Гостите от Бенфика стигнаха до пълен обрат, след като в края на първото полувреме изоставаха в резултата с 1:0 след попадение на Рики ван Фолсвинкел в 30-ата минута.

Отговорът на Бенфика дойде в 58-ата минута, когато Оскар Кардосо засече топката с глава, тя се отклони от тялото на защитника на Спортинг Маркос Рохо и влетя в собствената му врата за 1:1.

Този резултат се запази до 81-ата минута, когато Бенфика получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на холандския бранител на Спортинг Халид Буларуз, при която той спря голов удар към вратата, за което заслужено получи и червен картон, оставяйки отбора си с човек по-малко на терена.

Зад топката застана голмайсторът на "орлите" Оскар Кардосо и не сбърка за 2:1. Пет минути по-късно (86') отново той оформи и крайното 3:1.

След тази победа Бенфика оглави временното класиране в Лига Сагреш с актив от 29 точки, колкото има и Порто, но "драконите" са с по-лоша голова разлика. Спортинг пък заема незавидната за името на клуба 9-а позиция с 11 точки.