Бенфика обърна Жил Висенте с два гола в продължението

С два гола в добавеното време Бенфика постигна обрат и спечели с 2:1 у дома срещу Жил Висенте в мач от втория кръг на шампионата на Португалия.

Гостите взеха аванс чрез Диого Виана в 69-ата минута. Дълго време "орлите" не можеха да достигнат дори до изравняване, но във втората минута на продължението резервата Лазар Маркович изравни след подаване на неговия сънародник Филип Джуричич, който също се появи на терена през втората част.

Само 60 секунди по-късно нападателят Лима се разписа с глава след центриране на резервата Миралем Сюлеймани за крайното 2:1.

Това е първа победа за столичани след изиграването на първите два кръга от първенството, посочва БТА.

Шампионът Порто пък постигна успех с 3:0 като домакин срещу Маритимо с попадения на Джаксън Мартинес, Луис Перейра и Жозеу Соареш.