Бенфика излъга Монако за първа победа в Шампионска лига

Отборът на Монако допусна загуба с 0:1 като гост на Бенфика в среща от група C на Шампионската лига.

Българският нападател Димитър Бербатов не беше в групата за мача след като получи контузия. Това бе и първи допуснат гол за монегаските в турнира.

Португалският шампион пък се намеси в борбата за местата даващи право на участие в Шампионската лига и напролет.

Двата тима не предложиха много зрелищен мач, като отново имаше голяма битка в средата на терена и пропуски пред двете врата. За домакините с пропуснати положения първата част се отчетоха Едуардо Салвиои Николас Гайтан. Бенфика обаче започна да стеснява обръча през втората част, но пък най-чистото положение бе за Монако, когато Яник Караско не успя да уцели вратата.

Домакините стигнаха до своето след продължителен натиск, който даде резултата в 82-та минута. При едно центриране на корнер топката бе засечена на първа греда и отзад изскочи Талиска, който бе оставен непокрит и отбеляза за 1:0.

С тази победа Бенфика отново е в играта и все още има шансове за класиране напред. Португалците има 4 точки, докато Монако има пет точки на второ място. Лидер в тази група е Леверкузен (9), който се справи в ранния мач със Зенит (4)