Белмонт измъкна Левски с шедьовър срещу лидера във Втора лига (ВИДЕО)

Левски се измъчи срещу лидера във Втора лига Ботев (Враца), но все пак надделя с минимлното 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов". Победата за играчите на Делио Роси измъкна новото попълнение Антони Белмонт. Още в 17-ата минута той изстреля мощен снаряд от 30 метра и заби топката неспасяемо под гредата на стража на гостите.

Иначе за "сините" в игра се завърна изпадналият в немилост Бабатунде Адениджи, а минути записа и доскоро контузеният Нелуц Рошу. Головите положения бяха рядкост в проверката на "Герена". Още в 10-ата минута Серджиу Буш можеше да поведе Левски напред в резултата, но стражът на Ботев отрази удара му от ръба на малкото наказателно поле. После Габриел Обертан имаше чисто положение, но не успя да направи нищо съществено.

В 17-ата минута Левски поведе чрез Белмонт, а по-нататък в мача Яблонски, Буш и отново Белмонт пропуснаха чисти положения. Така "сините" взеха минимална победа над гостите и дадоха шанс на някои от новите попълнения и доскоро контузени играчи.

ЛЕВСКИ: 24. Любенов, 25. Ангелов, 28. Яблонски, 3. Пиргов, 4. Горанов, 11. Белмонт, 13. Гомес, 15. Прохазка, 26. Кабрал, 32. Обертан, 9. Буш.