Белгия разби Сърбия на "Мала Маракана", Хърватия обърна Македония

Отборите на Хърватия и Белгия стигнаха до победи тази вечер в група "А" на световните квалификации за Бразилия 2014.

В Скопие хърватският национален тим стигна до пълен обрат срещу Македония, като домакините поведоха с 1:0, но в крайна сметка Модрич и компания стигнаха до така ценния успех с 1:2.

В самото начало на срещата Плетикоса имаше много работа, а още в 16-ата минута домакините ликуваха, след като Ибраими получи свободно пространство в половината на Хърватия и със силен удар направи вратаря безпомощен - 1:0.

Хърватите се хвърлиха да изравняват, като Йелавич изпусна две много добри ситуации, но в 33-ата минута домакините сбъркаха в защита и след центриране на Ракитич Чорлука изравни след удар с глава от 5 метра разстояние.

През втората част Хърватия беше по-добрият отбор на терена и закономерно в 60-ата минута изравни, след като Ракитич направи пробив и с удар от почти 30 метра буквално препарира вратаря Богатинов и осигури победата за своя тим.

Белгия пък успя да превземе „Мала Маракана" и шокира Сърбия с гръмкото 0:3. Домакините бяха видимо по-добрият отбор през първото полувреме, но противно на показаното на терена при мълниеносна контраатака Де Брюин намери Бентаке в наказателното поле и нападателят с глава донесе първия гол в срещата.

През втората част Сърбия отново натискаше, но вратарят на гостите се справяше перфектно в срещата. В 68-ата минута пък двубоят до голяма степен беше решен, след като в 68-ата минута най-добрият на терена Де Брюин напредна сам през центъра и със страхотен удар матира Бъркич за втори път.

Мираяс пък оформи крайното 0:3, след като в 91-ата минута се възползва от чудесно центрирана и направи резултата на „Мала Маракана" класически.

Така Хърватия и Белгия оглавяват класирането в своята група, след като имат по 7 точки, а единственото равенство на двата отбора е от миналия кръг, когато белгийци и хървати завършиха наравно. Сърбия е с 4 точки, Уелс с 3, Шотландия с 2, а Македония с 1.