Белгия помете Люксембург, Камерун с успех над Македония

Белгия записа първа победа в последните си пет мача, след като разгроми Люксембург с 5:1 в контролна среща, част от подготовката на тима за Мондиал 2014 в Бразилия.

С хеттрик за победителите се отличи Ромелу Лукаку. По едно попадение добавиха резервата Насер Шадли в 71-а минута и Кевин де Брюин, който беше точен в 90-а от дузпа.

В тима на Белгия има трима дебютанти, включително 19-годишното крило на Манчестър Юнайтед Аднан Янузай.

Лукаку откри резултата още в 3-а минута, а след това се разписа в 23-а и 54-а. Единственото попадение за Люксембург беше дело на Орелен Йоахим в 13-а минута.

В Бразилия Белгия е в група "Н" заедно с Алжир, Русия и Република Корея.

Сърбия продължи серията си без загуба на седем мача, след като победи Ямайка с 2:1 в контрола, която се игра в Ню Джърси (САЩ).

Сръбските национали поведоха с 2:0 с голове на Душан Тадич и Александър Коларов до 22-а минута, а за Ямайка точен бе Майкъл Сийтън в 53-а минута.