Белгия надви Франция в голов трилър (ВИДЕО)

С два гола на халфа на Манчестър Юнайтед Маруан Фелайни Белгия победи драматично с 4:3 домакина на Европейското първенство през 2016 година Франция в контролна среща в Париж. Полузащитникът на Юнайтед откри резултата в 17-ата минута, след като Лоран Кошчелни не можа да изчисти топката след центриране от корнер, а вратарят на домакините Юго Льорис нямаше как да отрази шута на Фелайни – 0:1.

В 42-ата минута отново „червеният дявол“ се разписа, този път с глава, след като бе непокрит в наказателното поле при центриране отдясно. В 50-ата минута Белгия увеличи още аванса си с далечен изстрел на халфа на Рома Раджа Наинголан, който прати кълбото неспасяемо в мрежата на Льорис – 0:3.

Крилото от Динамо (Москва) Матьо Валбуена намали изоставането на „петлите“ в 53-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Оливие Жиру. В следващата минута обаче Фелайни бе повален в наказателното поле от защитника на Арсенал Кошчелни и Играч номер 1 на английската Висша лига Еден Азар бе безпощаден от бялата точка – 1:4.

В 89-ата минута една от изгряващите звезди на френското първенство Набел Фекир от Лион намали на 2:4, а в добавеното време играчът с най-много асистенции от Лига 1 – Дмитри Пайет от Марсилия – се разписа за крайното 3:4.

В други срещи Ирландия и Англия направиха скучно нулево равенство, а Хърватия разгроми Гибралтар с 4:0. Русия удари Беларус с 4:2, а Сърбия отнесе с 4:1 Азербайджан.

В дерби между два от участниците в предстоящия турнир Копа Америка Бразилия победи Мексико с 2:0 като домакин. Звездата на Ливърпул Филипе Коутиньо откри резултата с великолепен изстрел, а второто попадение бе дело на нападателя на Шандонг Луненг Диего Тардели.

4142737

Голът бе първи с националната фланелка за Коутиньо, а Бразилия спечели и деветия си двубой под ръководството на Дунга от Мондиал 2014 насам, като успехът над Мексико идва само три дни преди официалното откриване на Копа Америка 2015.