Белгиец се изложи в стил "Божинов" и провали Евертън (ВИДЕО)

Кевин Миралас пропусна дузпа, която дори не трябваше и да изпълнява, а неговият Евертън завърши наравно 0:0 у дома срещу Уест Бромич в последен мач от 22-ия кръг на английското първенство по футбол.

Точката остави "карамелите" на 12-о място в класирането, докато Уест Бромич е 14-и. Евертън получи дузпа минута преди почивката, когато Джолеън Лескът игра с ръка в наказателното поле на Уест Бромич.

По подобие на изпълнението на Валери Божинов в Спортинг Лисабон, Миралас грабна топката и се запъти към бялата точка, отказвайки да я даде на обичайния изпълнител Лейтън Бейнс, който получи подкрепа от своите съотборници чрез кратък словесен спор.

Белгийският национал стреля неточно от дузпата и беше заменен на почивката. "Очевидно, за мен Лейтън Бейнс е изпълнителят на дузпи в отбора. Миралас обаче беше много уверен в себе си искаше да бие удара. Бейнс пък му позволи.

Разочарован съм не от това кой, как и защо е бил дузпата, а от това, че я пропуснахме", заяви след мача мениджърът Роберто Мартинес. Той добави, че е заменил Миралас поради разтежение, а не заради своеволието на нападателя.

Положението с дузпата си остана най-чистото за Евертън в мача, след като Уест Бромич се затвори през втората част и не позволи на домакините да стрелят опасно към вратата. Това обаче не помрачи настроението на феновете на "Гудисън парк", които на почивката видяха Силвестър Сталоун и послание от екипа, снимащ новия филм за боксьора Роки - "Крийд", посочва БТА.